Kérdése van? Hívjon minket! +36-20/407-3213

Szűrés
Típus
Termékenyülés
Érési időszak
Ellenálló képesség
Termés
Eredet
Mérete
Ültetési hely
Termés állaga
Ár (Ft)
5 489 Ft - 7 591 Ft
Termék státusza

Szabadgyökeres cseresznyefák

Szabadgyökeres cseresznyefák - Friss, lédús gyümölcs a saját kertedből

A cseresznyefa kiváló választást jelent mind a hobbikertészek, mind a profi termesztők számára. Az ősz és a kora tavasz a legideálisabb időszak az ültetésükre, amikor a fák nyugalmi állapotban vannak, így könnyebben gyökeresednek meg. A cseresznyefa jól fejlődik napos, szélvédett helyen, tápanyagban gazdag, jó vízelvezetésű talajban. Fontos tudni, hogy sok cseresznyefajta önmeddő, ezért a megfelelő porzópár kiválasztása elengedhetetlen a gazdag termés érdekében, de vannak öntermékeny fajták is, amelyek önállóan is teremnek. Az ültetés után rendszeres öntözést igényelnek, különösen az első évben, hogy erős gyökérzetet fejlesszenek. Metszéssel elősegíthető a fa alakformálása, a beteg részek eltávolítása és a termés mennyiségének optimalizálása.


31termék131

Szabadgyökeres cseresznyefák – ízletes termés, bőséges hozam

A szabadgyökeres cseresznyefák ideális választást jelentenek minden kerttulajdonos számára, akik zamatos és bőtermő gyümölcsfát szeretnének ültetni. A szabadgyökeres fák előnye, hogy ültetésük után gyorsan megerősödnek, és megfelelő gondozás mellett évről évre egyre gazdagabb termést hoznak. A cseresznyefa nemcsak finom gyümölcsével, hanem tavasszal gyönyörű virágzásával is díszíti a kertet.

Ültetési tanácsok és gondozás

A szabadgyökeres cseresznyefákat a nyugalmi időszakban, ősszel vagy kora tavasszal érdemes elültetni, hogy a gyökerek megerősödhessenek a vegetációs időszak kezdetéig. Fontos, hogy a fa napos, széltől védett helyre kerüljön, mivel a cseresznyefák sok napsütést igényelnek a bőséges termés érdekében. A talaj legyen tápanyagban gazdag, jó vízelvezetésű és enyhén meszes kémhatású, mivel a cseresznyefák nem kedvelik a túl kötött, pangó vizes talajokat.

Az ültetés előtt érdemes a gyökereket kissé visszametszeni, hogy elősegítsük a gyorsabb gyökeresedést. Az ültetőgödör legyen legalább 60 cm mély és széles, az aljára pedig érdemes gondos csomagot és gyökéritatót használni. Az ültetés után alapos beöntözés szükséges, és az első években különösen figyelni kell a megfelelő vízellátásra, különösen száraz időszakokban.

Cseresznyefajták és porzópárok

A cseresznyefák kiválasztásánál figyelni kell arra, hogy sok fajta önmeddő, ami azt jelenti, hogy egy másik, megfelelő porzópárra van szükség a terméshez. Ha nincs elég hely több fa ültetésére, érdemes öntermékeny fajtát választani. A korai érésű cseresznyefajták általában június elejétől szedhetők, míg a késői fajták akár július végéig is teremhetnek.

A cseresznyefa évente egy alkalommal metszést igényel, amelyet a fa korától és növekedésétől függően kell elvégezni. A fiatal fákat érdemes koronaalakító metszésben részesíteni, míg az idősebb fák esetében a ritkító és ifjító metszés a legfontosabb. A metszés segít a fa egészségének megőrzésében, és hozzájárul a jobb termésminőséghez.

Betegségek és kártevők elleni védekezés

A cseresznyefák egyik leggyakoribb problémája a monília, amely a virágokat és a termést is károsíthatja. A betegség ellen megelőző vegyszermentes permetezéssel és az érintett ágak eltávolításával lehet védekezni. Emellett a cseresznyelégy is gyakran károsítja a gyümölcsöt, ezért érdemes biológiai vagy mechanikai védekezési módszereket alkalmazni, például sárga ragacslapokat kihelyezni.

A szabadgyökeres cseresznyefák gondos ápolás mellett hosszú élettartamúak, és évről évre gazdag terméssel hálálják meg a megfelelő gondozást. Legyen szó korai vagy késői fajtáról, a cseresznyefa ültetése egy hosszú távú befektetés, amely nemcsak finom gyümölcsöt biztosít, hanem kertünk egyik éke is lehet.

Rólunk mondták vásárlóink